VEČERNÍ MEDITACE

Darujte hodinu svému nitru. Nastavte tělo i mysl do pohody. 

Meditace mění vnitřní nastavení těla i mysli. Je vědecky prokázáno,  že vizualizace spojená s emočním prožitkem vytváří v těle stejnou hormonální a chemickou odezvu, jakoby se situace odehrávala ve skutečnosti. Meditace je velice široký pojem a existuje mnoho různých způsobů.  Meditovat lze v podstatě všude a téměř pořád. Pro někoho to může být práce na zahradě, procházka se psem nebo jakákoli tvořivá činnost - malování, tanec, zpěv. Každý jsme jiný a potřebujeme něco trošku jiného. 

Co ale potřebujeme všichni, je přerušit stres, aby se nestal chronickým.

Jednou z jednodušších variant je řízená, nebo chcete-li vedená meditace. Je vhodná hlavně pro jedince neschopné ,,vypnout mozek", pro lidi s tendencemi chovat se zbrkle, překombinovávat, s neschopností udržet delší dobu pozornost. Řízená meditace s hudbou váš mozek zaměstná a zároveň ho dokáže zklidnit. Bonusem není jen zklidnění, ale aktivní relaxace těla i mysli.  Jako všechno, co chcete dělat dobře, Darujte hodinu svému nitru. Nastavte tělo i mysl do pohody.

Meditace mění vnitřní nastavení těla i mysli. Je vědecky prokázáno, že vizualizace spojená s emočním prožitkem vytváří v těle stejnou hormonální a chemickou odezvu, jakoby se situace odehrávala ve skutečnosti. Meditace je velice široký pojem a existuje mnoho různých způsobů. Meditovat lze v podstatě všude a téměř pořád. Pro někoho to může být práce na zahradě, procházka se psem nebo jakákoli tvořivá činnost - malování, tanec, zpěv. Každý jsme jiný a potřebujeme něco trošku jiného.

Co ale potřebujeme všichni, je přerušit stres, aby se nestal chronickým.

Jednou z jednodušších variant je řízená, nebo chcete-li vedená meditace. Je vhodná hlavně pro jedince neschopné ,,vypnout mozek", pro lidi s tendencemi chovat se zbrkle, překombinovávat, s neschopností udržet delší dobu pozornost. Řízená meditace s hudbou váš mozek zaměstná a zároveň ho dokáže zklidnit. Bonusem není jen zklidnění, ale aktivní relaxace těla i mysli. Jako všechno, co chcete dělat dobře, stejně tak i meditace potřebuje pravidelný ,,trénink". Aktivní imaginací lze skutečně změnit mnohé. Příznivé účinky se dostaví v běžném životě vnitřním klidem, schopností dobře a klidně se rozhodovat, může pozitivně ovlivnit váš spánek. potřebuje pravidelný ,,trénink". Aktivní imaginací lze skutečně změnit mnohé. Příznivé účinky se dostaví v běžném životě vnitřním klidem, schopností dobře a klidně se rozhodovat, může pozitivně ovlivnit váš spánek.  


  Pravidelné meditace od září 2020 - pondělky a  čtvrtky 18:00 - 19:00                                       další termíny na vyžádání                                                                                                                    maximální počet osob  6 (16+) / 150,- Kč                                                                                            místo konání: Atelier HABR Heleny Brouskové, Praha 9                                                          Kontakt - mapa - spojení MHD


                       Pro první přihlášení je potřeba vyplnit rezervační formulář