KDO JSEM...

Helena Brousková

narozena 19. 9. 1967 v Brně
_______________________

Řízené meditace vedu ve svém atelieru od roku 2018. Atelierem prošlo mnoho začátečníků, kteří už dnes zvládnout meditovat sami a jsou na své vlastní cestě poznání. I moje cesta začínala u řízené meditace. Pochopila jsem, že je pro začátečníka mnohem snazší ,,zaměstnat mozek" vizualizací, než se úporně snažit sedět bez hnutí v tichu a krotit neskutečně rychle kmitající mozkové závity. 

Objevila jsem v sobě schopnost napojit se na meditujícího a vést meditaci podle jeho momentálního nastavení a energie. Meditace je již dlouho nedílnou součástí mého života a jsem moc vděčná, že mě k ní intuice dovedla a že můžu každý den zažívat další a další  dobrodružství.

K meditaci mě dovedla má snaha o uzdravení z depresí, které se u mě projevily už v 17 letech. Kromě toho jsem od dospělosti trpěla téměř permanentní bolestí hlavy a s věkem se přidala i ztuhlost a bolestivost celého těla. Po několika letech na antidepresivech, spousty vyšetřeních u odborníků jsem došla k závěru, že pomoc zvenčí není možná. Změnila jsem způsob stravování, začala jsem se věnovat dechu a velmi jemnému cvičení a hlavně meditaci. A co je nejdůležitější, přestala jsem očekávat okamžitý výsledek. 

Vydala jsem se konečně vlastní cestou a meditace patří k jedněm z darů, díky nimž jsem se začala konečně uzdravovat.

Zdaleka nemám vyhráno a stále se učím, ale ráda se podělím o své zkušenosti s lidmi, kteří o to budou stát a také se chtějí a potřebují někam posunout.

Věřím ve vzájemnou podporu a sdílení, každý se od každého máme co naučit.

Těším se na setkání u dalších meditací.

Helena Brousková

23. 8. 2023