KDO JSEM...

Helena Brousková

narozena 19. 9. 1967 v Brně
_______________________

Řízené meditace vedu ve svém atelieru od roku 2018. Atelierem prošlo mnoho začátečníků, kteří už dnes zvládnout meditovat sami a jsou na své vlastní cestě poznání. I moje cesta začínala u řízené meditace. Pochopila jsem, že je pro začátečníka mnohem snazší ,,zaměstnat mozek" vizualizací, než se úporně snažit sedět bez hnutí v tichu a krotit neskutečně rychle kmitající mozkové závity. 

Objevila jsem v sobě schopnost napojit se na meditujícího a vést meditaci podle jeho momentálního nastavení a energie. Meditace je již dlouho nedílnou součástí mého života a jsem moc vděčná, že mě k ní intuice dovedla a že můžu každý den zažívat další a další  dobrodružství.

Meditovat jsem začala, abych změnila své vnitřní nastavení a chemii mozku a konečně začala sama pracovat na svém uzdravení, o kterém jsem byla přesvědčena, že musí přijít zvenčí... 

Od 17 let jsem trpěla cyklickou depresivní poruchou, téměř permanentními bolestmi hlavy a s věkem ztuhlostí a bolestivostí celého těla. Po několika letech na antidepresivech a mnoha vyšetřeních u odborníků jsem došla k závěru, že pomoc zvenčí není možná. Změnila jsem způsob stravování, začala jsem se věnovat dechu a velmi jemnému cvičení a hlavně meditaci. A co je nejdůležitější, přestala jsem očekávat okamžitý výsledek. 

Vydala jsem se konečně vlastní cestou a meditace patří k jedněm z darů, díky nimž jsem se začala konečně uzdravovat.

Zdaleka nemám vyhráno a stále se učím, ale ráda se podělím o své zkušenosti s lidmi, kteří o to budou stát a také se chtějí a potřebují někam posunout.

Věřím ve vzájemnou podporu a sdílení, každý se od každého máme co naučit.

Těším se na setkání v mém ateliéru u skvělého bylinkového čaje.

Helena Brousková

25. 1. 2024